Tradycyjna Chińska Medycyna

konsultacje onlinediagnoza TCM

Witamy na stronie Tradycyjnej Chińskiej Medycyny Online !


TCM skutecznym sposobem na alkoholizm


"Alkoholizm, choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa – zaburzenie polegające na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Spożywanie zazwyczaj w dużych dawkach alkoholu przez alkoholika jest spowodowane przymusem o charakterze psychicznym i somatycznym, i nie podlega jego woli, jednak możliwe jest jego powstrzymanie i utrzymanie abstynencji. Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z nadużywaniem alkoholu.

Aby móc mówić o uzależnieniu od alkoholu muszą wystąpić minimum trzy z poniższych objawów. Do objawów należą:

żródło wikipedia

Problem alkoholizmu jest powszechnie znany we wszystkich kręgach kulturowych, wiadomym
jest jakie negatywne skutki przynosi nie tylko dla samego pijacego ale również dla jego rodziny i przyjaciół. Niestety w naszej medycynie nie wykryto żadnego skutecznego  środka farmakologicznego , który w 100 % rozwiązuje problem nadmiernego spożycia alkoholu.
Wiele zależy nie tylko od farmakologicznych środków ale również od samego pijącego alkohol.

Co na ten problem radzi chińska medycyna , czy istnieje skuteczny sposób na zatrzymanie ciągu alkoholowego, odzwyczajenie od picia oraz zlikwidowanie skutków uboczych alkoholu.

W Chinach problem picia alkoholu jest również bardzo powszechny , jednak chińczycy nie sięgają
od razu po farmakologię. Istnieje sposób stosowany od setek lat , który może w dużym stopniu   pomóc osobie pijącej.
 

Chińscy lekarze odkryli zioło , które jest w stanie w znacznie lepszy sposób niż leki chemiczne
pomóc pijącej osobie uwolnić się od nałogu , oraz zlikwidować  skutki uboczne , które są efektem
długotrwałego picia alkoholu. To zioło to Ge hua , jest ono jednym z niewielu ziół , które może  bardzo pomóc osobie pijącej. Używane jest w Chinach w każdej klinice do likwidowania,
nałogu picia alkoholu ( obecnie są prowadzone badania w leczeniu nałogu palenia tytoniu- również
efekty są obiecujące)
zioło Ge Hua

Zioło Ge hua jest w stanie skutecznie zmniejszyć lub zliwidować chęć picia , oraz bardzo dobrze działa przy większości  objawów abstynencyjnych takich jak :

(drżenia mięśniowe, nadciśnienie tętnicze, tachykardia, nudności, wymioty, biegunki, bezsenność, rozszerzenie źrenic, wysuszenie śluzówek, wzmożona potliwość, zaburzenia snu, nastrój drażliwy lub obniżony, lęk).

. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda dowiodły, że spożywanie tego zioła może zmniejszyć ochotę na alkohol aż o 80-90 proc. A to skutecznie chroni nas przed uzależnieniem.

Dzieje się tak głównie za sprawą daidzeiny – związku z grupy izoflawonów, który nazywany jest fitoestrogenem. Daidzeina działa antyoksydacyjnie i zmniejsza ochotę na drinki. Również badania przeprowadzone na Uniwersytecie Północnej Karoliny wykazały, że picie zioła ge hua gwałtownie i efektywnie zmniejsza potrzebę picia alkoholu. Podane osobie uzależnionej poprawia również funkcjonowanie organów zniszczonych przez alkohol.

Badania dowiodły, że spożywanie sproszkowanego zioła  daje równie dobre efekty w leczeniu uzależnienia od papierosów – zdaniem naukowców dzięki ge hua możemy rozstać się z nałogiem zaledwie w miesiąc. Badacze są ponadto zdania, że z jego pomocą  można też leczyć uzależnienie od narkotyków. Niekwestionowaną zaletą tej metody walki z nałogami jest fakt, że terapia  nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
 Zioło jest przygotowywane najczęściej w postaci wywaru , należy go pić 2 razy dziennie przez
około 1 miesiąc czasu.

Chińska medycyna ziołowa jest wielką nadzieją na znaczne ograniczenie problemu alkoholizmu na świecie , jednak trzeba pamietać ,że osoba pijąca również musi chcieć uczestniczyć czynnie w procesie leczenia .Jeżeli chcecie Państwo  zasięgnąć porady z zakresu TCM - proszę kontaktować się z naszym ekspertem w dziale kontakt.